Details

Added by on 2013-03-03

Caroline Wozniacki (d. 11 Temmuz 1990, Odense, Danimarka), Danimarkalı profesyonel tenis oyuncusudur. Dünya sıralamasında 7. sırada yer almaktadır. Lakabı “güneş ışığı” olan Wozniacki, 2011’in ilk turnuvası olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na tek kadınların 1 numaralı seribaşı olarak katılmasına rağmen yarı finalde Li Na’ya kaybederek elendi.

Kalın metin== Özel hayatı == Ebeveynlerinin Polonyalı olması nedeniyle iki ana dili vardır: Lehçe ve Danca. Bunların yanındaİngilizce ve Rusça da konuşur.

Wozniacki çok sportif bir aileden gelmektedir. Annesi Anna Wozniacki eskiden Polonya Milli Voleybol Takımı’nda oynamaktaydı. Babası Piotr Wozniacki ise bir profesyonel futbolcu idi. Piotr, Danimarka’nın Boldklubben 1909 takımına transfer olunca ailecek Danimarka’ya yerleştiler. Ağabeyi Patrick Wozniacki de babası gibi profesyonel bir futbolcu. Halen Kopenhag’daBoldklubben Frem’de oynamaktadır.

Victoria Azarenka, Agnieszka Radwanska ve Urszula Radwanska en yakın arkadaşlarıdır. Amerika Açık Tenis Turnuvası’nda Rus raket Maria Sharapova’yı (23) yenen Danimarkalı tenisçi Caroline Wozniacki’nin (20) eteği tartışma konusu oldu.

Turnuvada yapılan basın toplantısında Caroline Wozniacki’ye bir gazeteci “Etek boyunuzun çok kısa olduğu tartışılıyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” diye sordu. Seksi raketin cevabı ise şu oldu: “Bence gayet hoş. Erkek hayranlarımın bu boyu seveceğini düşünüyorum

20 Aralık 2010’da THY ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzalamış ve şirketin yeni tanıtım yüzlerinden biri olmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*